שמן ולכה לפרקט עץ

סינון לפי מחיר:
89999

לכה לעץ ולפרקטהמדריך המלא
כל מה שרציתם לדעת ולא העזתם לשאול
לכה לעץ הנה שם כולל לכל סוגי הלכות שניתן למרוח על עץ . לפעמים אפילו נקרא או נשמע

כיום קיימים המון שילובים של חומרים שחלקם הם באמת סוגי לכות ,חלקם שמן וחלקם ערבוב של שניהם. הדבר יכול לבוא לידי ביטוי בצורת היישום או בהרכב הפיזי שלהם או לחלופין בתוצאה שה החומר משאיר אחריה .

במאמר הזה נתמקד בזו המתאימה לפרקט אבל נציין פה ושם גם את נושא השמנים אם לשם השוואה ואם לשם ההסבר שיהיה יותר ברור .
ההבדלים העקרונים בין לכה לפרקט ועץ
לכות לפרקט וגם לעץ מייצרת שכבת הגנה מעל העץ , אמנם היישום שלה בנוי ממספר שכבות שהשכבות הראשונות (שכבות בסיס או פריימר הינן שכבות מדוללות שיכולות להיספג לעומק העץ ), כמה מיקרונים בודדים לתוך העץ, ומעליהן נבנית השכבה העליונה, ביחד כל השכבות מייצרות שכבת מגן על העץ.

שמן לעץ ושמן לפרקט בנויים על הרעיון של ספיגה  עמוקה לעץ בניית שכבות על ידי מעומק העץ החוצה אבל איש ממש שכבת הגנה מעל העץ .השמן עצמו מיכון שהוא דוחה מים לא נותן לחומרים נוזלים להיספג ועל ידי כך העץ נשמר . אבל שמן מצריך שימון מחדש בפרקי זמן קבועים כי בסוף גם השכבות העליונות נספגות לעץ ואז העץ נותר ללא הגנה .

נציין ונאמר שיש המון סוגי שילובים של שמנים ולכות שבאים לידי ביטוי בכל מיני סוגי אמולסיות, או בעברית יפה נקראים תחליבים. הם באים לפתור או לשפר את המצב כמיישמים רק שמן על הפרקט או שמיישמים רק לכה . (כל זה שייך למאמרים אחרים שנפרט בהמשך ).
לכות לפרקטים ולעץ 
שני סוגי לכות עיקריות יש לעץ, לכות פוליאוריטאן , המבוססת על חומרים פוליאורטנים, נחשבות כלכות פרימיטיביות ,אבל הן לכות שחודרות לעומק העץ והן לכות מאד חזקות, כמו זו השקופה לעץ שנותנת גוון יותר דבשי לפרקט . יחד עם זאת הן לכות עם ריח חריף שבזמן היישום יש לעטות מסכה מיוחדת. מצהיבות מאד עם הזמן.

לכות המבוססות על מים הן יותר עדינות ומייצרת שכבת הגנה יחסית עדינה לפרקט ולעץ .
שילוב מדהים של לכות  פוליאורטאן עם המים 
לכה פוליאורטנית יוצאת יותר ויותר מהשוק בגלל פליטת הגזים הרעילה שלה , היצרנים באירופה הוכרחו לפתח לכות אקולוגיות ,ואכן עם השנים ישנן יותר ויותר לכות לפרקטים ולעצים שהן לכות פוליאורטאן מבוססות על מים.

אפילו יש לכות למדרגות פרקט ועץ.

לכות על בסיס מים 
חומר זה נקרא למעשה לכה פוליאורטנית אבל ללא פליטת גזים מיכון שהיא מבוססת על מים.  מה הכוונה? החומרים בתוכה הם חומרים חזקים פוליאורטאנים, אבל יש למעשה חומר נוסף שמקשר בין החומרים הללו למים. לאחר שהיא מתייבשת והמים התנדפו , נשארת לנו שכבה פוליאוריטאנית שמגנה על העץ. לכות כאלה אינן טובות לעץ חיצוני אבל הן מעולות לעץ פנימי בכלל ולפרקט בפרט .

איכותן של לכות על בסיס מים נקבעת בעיקר בזכות העמידות שלה בשחיקה ונמדדת ב RPM, למעשה זוהי בדיקה שמראה כמה זמן ייקח עד שהיא תשחק. כל הלכות שצוינו יכולות להגיע בתור לכות אפוקסיות או בשם היותר מוכר לכות דו רכיביות (בסיס +מקשה).
אפוקסית
לכה אפוקסית לעץ יכולה להיות גם  פוליאורטאנית טהורה או כזו המבוססת על מים. הלכות הדו רכיביות הן לכות שעמידות השחיקה שלהן עולה עד מצב של פי שתיים ופי שלוש בעמידות השחיקה בהשוואה לזו שהיא חד רכיבית.
מחירים
מחיר הלכה עולה בהתאם לאיכות שלה ובהתאם לחומרים המרכיבים אותה . מחירי הלכות לפרקט יכולים לנוע מ 60 ש"ח לליטר ועד 250 ש"ח לליטר, תלוי בהרכב החומרים, בכושר הכיסוי ,וכמובן בעמידות השחיקה . וכן לא פעם משחק התפקיד של קלות היישום שלה , ויעודה . אין טעם לצבוע איתה אזורים ציבוריים בתוך בית פרטי .

להזמנות לכות לפרקט או לכה לעץ מחיר או כל נתון חשוב שחסר לכם, הנכם מוזמנים לגלול ולבחור את זו המתאימה לצורכיכם. יש לכם שאלה או בעיה? צריכים עזרה? צרו קשר או התקשרו אלינו לטלפון 055-6679747 ונשמח לעמוד לרשותכם.